sobota, 6 września 2014

Na sportowo

... już od ROKU!
Tak, dokładnie rok temu zaczęłyśmy naszą przygodę z agility!

Fot. Wiktoria Bobowicz
6 września 2013 roku 14- letnia Ola i 4- letnia Tajga poszły na pierwszy trening agility, na którym Paula Gumińska uczyła Olę jak poprowadzić psa, żeby ŁADNIE skakał przez hopkę (więcej o naszych początkach TUTAJ). Tak nam się to spodobało, że za 3 tygodnie jedziemy na pierwsze zawody... treningowe ;) Oczywiście - strach mnie już zżera.

Fot. Wiktoria Bobowicz
Na początku Tajga biegała po torku TYLKO dla smakołyków. A teraz? Teraz widać, że NIE robi tego TYLKO dla jedzenia, bo okazało się, że równie dobrze biega na zabawkę, która nie jest dla niej super nagrodą. A wniosek z tego taki, że na agility nie musi mieć najukochańszej kiełbasy (za którą da się pokroić), żeby biegać i skakać, bo chyba sprawia jej to też przyjemność... :D
 Z każdym treningiem widzę, że jest coraz bardziej pewna siebie, kiedy wchodzi do tunelu. Muszę się pochwalić, że Tajga jest też coraz szybsza... w sumie to nie wiem czy to dobrze, bo to oznacza, że ja też muszę szybciej biegać i myśleć!

i
Fot. Wiktoria Bobowicz
Dzięki agility nasze psio-ludzkie życie stało się sportowe,a dwa miesiące po pierwszym treningu Tajga złapała swój pierwszy dysk :D Obecnie wygląda to tak:

Po 12 miesiącach trenowania mogę powiedzieć, że agility jest super,ale również trudne, w szczególności, dla nas ludzi. Dlaczego? Bo trzeba jednocześnie biegać, pokazywać ciałem i mówić psu co ma robić, jeszcze biegać zgodnie z kolejnością przeszkód, którą wcześniej trzeba zapamiętać! Ale satysfakcja jest ogromna, kiedy przebiegnie się na czysto trudną sekwencję, składającą się z 16 przeszkód.
W każdym bądź razie ja i mój magiczny terrier polecamy!

Fot. Natalia Karpińska Photography8 komentarzy:

 1. U nas w miescie nie ma niestety gdzie trenować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, agility to świetna sprawa :D. Sama chętnie bym pobiegała z jakimś psiakiem, ale mojego Cielaka nie chcę na takie coś wyciągać :).
  Powodzenia na zawodach :).

  OdpowiedzUsuń
 3. życzę powodzenia i czekam na relację na blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Agility to świetna sprawa, czasami się pojawiają problemy, ale warto ćwiczyć ;)
  W końcu trening czyni mistrza :))
  A ja mam pytanie, skąd macie czarną saszetkę (pierwsze zdj. w poprzednim poście)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rok temu kupiłam na allegro, ale jeśli o łapkę na jednej z jej kieszeni to została ona przyszyta, gdy już u mnie była (jest z filcu) ;)

   Usuń
 5. Cieszę się, że spodobał się Wam ten wspaniały sport :) Mam nadzieję, że zobaczę Was kiedyś na torze :)

  Mój blog KLIK
  POZDRAWIAMY H&O

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie wygląda Wasza współpraca! :)

  OdpowiedzUsuń